İhracat kontrolleri ve yaptırımlar

Yaptırımlara ve ihracat düzenlemelerine nasıl uyulur?

Gönderilerin bazı ülkelere veya bölgelere gönderilmesi; gönderilerin türüne, çıkış ve varış ülkesine veya işleme dahil olan taraflara göre ihracat kontrolleri ve devam eden uluslararası yaptırımlardan etkilenir.

Yasaklı/Kısıtlı Taraflar

Yasaklı taraf listeleri uluslararası yaptırım rejimlerinin ve ihracat kontrol gerekliliklerinin bir parçasıdır. ARX reddedilmiş taraf olarak listelenmiş kişi ve kurumlardan gönderi kabul etmez.

Faydalı Bağlantılar:

Stratejik Ürünler

Stratejik ürünler askeri veya ikili kullanım ürünleridir; hem sivil hem de askeri amaçlar için kullanılabilirler. ARX herhangi bi stratejik ürünü sınıflandırmaz, bu ihracatçının sorumluluğundadır. Hizmet kabiliyetlerimiz konuma göre değişir, ancak her zaman uygulanabilir lisanslar hakkında açık bilgiler gerektirir. Daha fazla bilgi için lütfen yerel müşteri temsilcisi ile iletişime geçin.

Faydalı Bağlantılar:

Yaptırımlı Varış Yerleri

Uluslararası yaptırımlara bağlı kalmak için, ARX bazı hizmetleri veya gönderiler için uygulanan ek gereklilikleri askıya almıştır. Aşağıda, ARX hizmetlerini etkileyen her bir yaptırım programının ülkeye göre genel bir özeti bulunmaktadır.

Faydalı Bağlantılar: